Znajdziesz nas w Google+

Witraże Latos | Witraż | Szkło Artystyczne

Studio Witraży

Menu górne


Język:


Panele całoszklane - NOWOŚĆ !

Panele całoszklane, to absolutna nowość w naszej ofercie. Prawdopodobnie oferujemy tego typu szkło artystyczne jako jedyni w Polsce. 

Zastanawiąjąc się jak połączyć zalety klasycznego witraża, wykonanego ze szkła produkowanego specjalnie na te potrzeby w najlepszych hutach na świecie (głównie w USA), oraz całoszklanych konstrukcji ze szkła hartowanego rozpoczęliśmy próby laminowania witraży na szklanych taflach przeznaczonych do konstrukcji samonośnych. W efekcie tych eksperymentów dopracowaliśmy technikę, dzięki której możemy z powodzeniem umieszczać aplikacje artystyczne, wycięte z oryginalnego szkła witrażowego na całoszklanych balustradach, drzwiach czy ściankach działowych. 

 

Technika ta jest unikalna z tego względu, że tego typu panel może stanowić samodzielną konstrukcję i nie musi być oprawiony w żaden rodzaj ramy, co w przypadku witraża klasycznego jest zawsze konieczne. Kolejną istotną kwestią wyróżniającą tą nowatorską technikę, jest brak połączeń lutowanych między elementami witraża. Dopasowanie elementów w ten sposób musi być wykonane niezwykle precyzyjnie, ale pozwala to uzyskać wyjątkowy efekt estetyczny. Jednocześnie wszystkie widoczne elementy są wykonane wyłącznie ze szkła, którego nie da się zastąpić żadnym innym materiałem ze względu na jego unikalną barwę, fakturę i sposób w jaki filtruje światlo. Z tych względów nie da się uzyskać podobnych efektów żadną inną techniką. 

 

Elementy ze szkła witrażowego są wycinane ręcznie, podobnie jak w przypadku witraży klasycznych. Tutaj wymagana jest jednak większa precyzja, ponieważ złożone później fragmenty muszą do siebie idealnie pasować. Szlifowanie takiej szklanej mozaiki również odbywa się ręcznie, przy pomocy specjalnie do tego celu zaprojektowanej szlifierki.

Tym samym sposobem tworzymy również prace, ze szkła które sami wypalamy w piecu, lub łączymy szkło witrażowe wyprodukowane w hucie z elementami wytworzonymi w naszej pracowni. 

Menu dolne


Szkło Artystyczne na Google+ plus

Studio Witraży Latos, ul. Majewskiego 28, 42-530 Dąbrowa Górnicza, tel. (32) 729 85 46, kom. 502 206 711, e-mail: biuro@latos.com.pl

2024 Copyright by Latos