Znajdziesz nas w Google+

Witraże Latos | Witraż | Szkło Artystyczne

Studio Witraży

Menu górne


Język:


Dlaczego witraż

      Witraż jest nie tylko pięknym elementem samym w sobie, transparentnym obrazem i źródłem światła, ale poprzez umiejętnie  dobrane i skomponowane szkło, pozwala uzyskać efekt niesamowitej gry świateł,  które przesączone przez różnorodne rodzaje faktur i kolorów wręcz tańczy na  ścianach i przedmiotach całego pomieszczenia. Witraże, są zatem bardzo  dynamicznymi elementami zdobiącymi wnętrze. Pozwalają na nieustanne „malowanie  światłem” wnętrza, w sposób odmienny dla każdej pory dnia i roku.

 

      To, co w  witrażach jest najbardziej urzekające i czarujące to fakt, że jego ostateczna  forma nigdy się nie zamyka, albowiem to, co widzimy patrząc na witraż, zwykle  jest kombinacją szklanej mozaiki, oraz tła znajdującego się za witrażem (np.  pięknego ogrodu). Dopiero te dwa elementy razem stanowią o ostatecznym efekcie  wizualnym. Czasem witraż może spełniać zupełnie odwrotną rolę, tzn. w subtelny  sposób zasłonić to, co jest za nim, w przypadku, gdy widok ten nas nie  satysfakcjonuje, lub po prostu chcemy zachować dyskrecję pomieszczenia (np.  łazienki). W takich przypadkach witraże, pozwalają na zachowanie dyskrecji bez  rezygnacji ze światła, a ponadto stworzenie sobie niejako własnego pejzaża w  oknie lub drzwiach. Specyfika witraży sprawia, że wnętrze ożywa i staje się  miejscem niezwykłym, tajemniczym i pełnym energii. Oczywiście również  zewnętrzna elewacja domu, w przypadku przeszkleń witrażowych ogromnie zyskuje  na atrakcyjności i zwłaszcza wieczorami dom staje się prawdziwą ozdobą  otoczenia.

        Możliwości  zastosowania witraża we wnętrzach jest bardzo dużo. Z wielu z nich już mieliśmy  okazję skorzystać, umieszczając witraże w domach lub innych wnętrzach  należących do naszych klientów. Spróbujcie Państwo zatem, jeszcze nie wyobrażać sobie witraży w swoich domach, czy biurach… bo być może, Wasze  koncepcje na ten temat zmienią się po obejrzeniu naszych galerii.

Galerie zdjęć

Malowanie światłem
Tło witraża
Dyskrecja
Zasłona
Ozdoba otoczenia

Menu dolne


Szkło Artystyczne na Google+ plus

Studio Witraży Latos, ul. Majewskiego 28, 42-530 Dąbrowa Górnicza, tel. (32) 729 85 46, kom. 502 206 711, e-mail: biuro@latos.com.pl

2024 Copyright by Latos