Znajdziesz nas w Google+

Witraże Latos | Witraż | Szkło Artystyczne

Studio Witraży

Menu górne


Język:


Zakres usług

 1. Projekt

  Oferujemy Państwu wykonanie projektu witraża od podstaw. Większość prac wykonanych przez nas, to projekty wykonane na indywidualne zamówienia. Projekt rysujemy kierując się wskazówkami przekazanymi przez klienta, dotyczącymi jego upodobań i gustu. Dostosowujemy go również do miejsca w którym witraż będzie się znajdował, tak aby ostatecznie harmonizował z wnętrzem i elewacją zewnętrzną budynku. W zakres tych prac wchodzi również  dobór szkła, co jest bardzo istotnym elementem wpływającym na efekt końcowy.

 2. Wykonanie witraża

  Wykonujemy witraże zgodnie z zatwierdzonym wcześniej projektem wykonanym przez nas, lub rzadziej, powierzonym przez klienta.

 3. Zespolenie witraża w pakiet, lub wzmocnienie szybą nośną

  Najczęściej w przypadku witraży znajdujących się w oknach czy drzwiach zewnętrznych, są one zespalane wewnątrz pakietu szyb w celu zabezpieczenia witraży przed działaniem czynników atmosferycznych, a także w celu zachowania odpowiednich właściwości termoizolacyjnych przeszklenia. Zespolenie witraża również zmniejsza jego podatność na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza gdy użyjemy w pakiecie szkła bezpiecznego typu VSG. Czasem, gdy witraż ma się znajdować we wnętrzu, ale jego rozmiar lub sposób montażu mogą stwarzać ryzyko uszkodzenia, osadzamy witraż na szybie nośnej ze szkła VSG. Pozwala to usztywnić witraż i zapobiec jego uszkodzeniu np. poprzez wypchnięcie.

 4. Transport

  Możemy dostarczyć witraże w dowolne miejsce wskazane przez klienta. Witraże dostarczamy osobiście, lub za pośrednictwem firm trzecich. W tym drugim przypadku, witraże są zwykle pakowane w sztywne skrzynie z wypełnieniem. (Więcej na ten temat w dziale "Jak zamawiać"). Dostarczamy witraże na terenie całej Polski a także poza jej granicami.

 5. Montaż

  Montaż witraży najczęściej odbywa się bez naszego udziału, ponieważ zwykle robią to firmy trzecie zajmujące się stolarką drewnianą czy aluminiową, lub pracami wykończeniowymi. Niemniej jednak, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba lub wola inwestora, czynnie uczestniczymy w montażu witraży w miejscu docelowym, lub montujemy je osobiście.

 6. Współpraca i konsultacje

  Bardzo często proces projektowania i wykonania zlecenia przebiega w ciągłym porozumieniu z inwestorem lub architektem wnętrz. Zdajemy sobie sprawę, że ostateczny efekt całego wnętrza powstaje często dzięki pracy i kreatywności wielu osób ze sobą współpracujących. Dlatego też współpracujemy z firmami i osobami biorącymi udział w przedsięwzięciu, ustalając z nimi szczegóły dotyczące wyglądu projektu, kolorystyki witraża, doboru szkła, sposobu montażu, ustalenia wymiarów itp. Wiele z takich ustaleń może się odbyć bez czynnego udziału inwestora, a jedynie za pośrednictwem osób do tego upoważnionych. Zdajemy sobie sprawę, że czas naszych klientów jest bardzo cenny i staramy się tak przeprowadzić cały proces realizacji zamówienia, aby nie musieli pośredniczyć w ustaleniach, które możemy poczynić sami.

Menu dolne


Szkło Artystyczne na Google+ plus

Studio Witraży Latos, ul. Majewskiego 28, 42-530 Dąbrowa Górnicza, tel. (32) 729 85 46, kom. 502 206 711, e-mail: biuro@latos.com.pl

2024 Copyright by Latos