Znajdziesz nas w Google+

Witraże Latos | Witraż | Szkło Artystyczne

Studio Witraży

Menu górne


Język:


Oferta

Warto zadbać o to, by wpływ, jaki wywiera na nas nasz własny dom, był korzystny. Aby miejsca, w których przebywamy, były dla nas energetyzujące. Wszystko na co patrzymy w naszym otoczeniu, powinno nas cieszyć. A przecież wszystko co widzimy... to światło.


          Prawdopodobnie wielu z Państwa zdaje sobie sprawę z tego, że ich dom, powinien być miejscem wyjątkowym. Miejscem, w którym wszystkie elementy cieszą oczy i swoim  kształtem, grą kolorów, a nawet zapachem, poprawiają samopoczucie domowników. Miejscem,  w którym czujemy się bezpiecznie i szczęśliwie. To przecież nasz własny, wymarzony mikroświat, który swoja  formą i światłem powoduje, że jego wnętrze ma hipnotycznie kojący wpływ na  wszystkich, którzy w nim się znajdują. Podobnie jest z biurem, hotelem, czy innym obiektem, w którym samopoczucie przebywających w nim osób jest kwestią priorytetową.

        Czy mają Państwo świadomość wpływu wnętrza, w  którym się znajdują, na Ich własne wnętrze? Na samopoczucie, a nawet na zdrowie? Często w natłoku spraw codzienności nie zdajemy sobie  sprawy z tego wpływu, jaki wywiera na nas otoczenie. Jest to wpływ, który  odbieramy często nieświadomie, tak jak nie zawsze jesteśmy świadomi promieni słoneczych, które na nas padają, lub powietrza które wdychamy. Jednak są miejsca, w których w niewyjaśniony sposób czujemy się dobrze, a są też takie, które nas przytłaczają.  Doskonale wiedzieli o tym chińscy mistrzowie Feng Shui, ale również architektura europejska w wielu przypadkach zdradza umiejętności kreowania przestrzeni w sposób korzystny dla osób w niej przebywających.

         Żyjemy w czasach, w których niestety coraz  rzadziej mamy możliwość obcowania z pięknem przyrody, a coraz częściej  przebywamy w miejscach zatłoczonych, hałaśliwych i przepełnionych technicznym i  emocjonalnym zgiełkiem. Jednak w pewnym zakresie, mamy możliwość zmiany tej  sytuacji. Możliwość, którą człowiek miał i wykorzystywał odkąd się pojawił na  Ziemi. Możliwość kreowania swego otoczenia.

Sięgnijmy okiem wstecz przywołując w  wyobraźni widok najpiękniejszych budowli świata, stworzonych przez człowieka...  Tak, większość z nich to świątynie, albo zamki i pałace  należące do wielkich władców. Potrzeba przebywania w pięknym otoczeniu towarzyszyła człowiekowi od zarania dziejów, jednak jej zaspokojenie było  zwykle przywilejem elitarnym. Często świetność i piękno posiadłości wyznaczały również rangę i prestiż jej właściciela w społeczeństwie.

         A dzisiaj? W dobie powszechnego dostępu  do informacji, wielu z nas może sięgnąć po tę wiedzę, zastrzeżoną niegdyś tylko dla nielicznych. Wiedzę o tym, jak kształtować swoje otoczenie, aby poprawić jakość życia swojego i swoich bliskich. Wiedzę o tym, że każdy z nas  jest częścią własnego otoczenia, i że może uczynić to otoczenie pięknym, a ono  będzie pozytywnie oddziaływać na każdego, kto się w nim znajdzie. Sięgajmy zatem po te możliwości i wykorzystujmy światło w sposób świadomy, celowy i przemyślany.

       

Menu dolne


Szkło Artystyczne na Google+ plus

Studio Witraży Latos, ul. Majewskiego 28, 42-530 Dąbrowa Górnicza, tel. (32) 729 85 46, kom. 502 206 711, e-mail: biuro@latos.com.pl

2021 Copyright by Latos